Žiemos akademija jaunimui

Vieni mėgsta keltis anksti ryte ir važiuoti prie ežero su meškere rankose, kiti – sėsti į valtelę ir užmetus tinklą laukti laimikio. O štai XXI amžiuje vis daugiau ir daugiau žmonių patys renkasi būti žuvelėmis tinkluose. Tuose, kuriuose galima „taginti“, „laikinti“, „instagraminti“… Visas privilegijas sunku net išvardinti. Tačiau yra metuose dienų, kada jaunimas palieka tinklus ir iškeliauja. Šiemet jie atkeliavo į Kretingą, kur vyko tradicinis Naujųjų metų sutikimo renginys žiemos akademija. Būtent ji ir kvietė jaunimą palikti tinklus ir eiti su Juo.

Tradiciška, bet ne nuobodu  

Kaip įprasta, žiemos akademija prasidėjo Šv. Mišiomis Kretingos Viešpaties apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, kuri tapo antraisiais namais žemaitijos miestelyje besisvečiuojančiam jaunimui. Mat Šv. Mišias švęsdavo kiekvieną vakarą. Galvojantiems, jog tai nuobodu, verta pasakyti, kad kas vakarą jaunimas eidavo į Mišias lyg pirmą kartą. Juk Viešpats kaskart pasako tai, ko negali nuspėti. Antrosios dienos Mišiose jaunimą aplankęs Telšių vyskupas Linas Vodopjanovas OFM palinkėjo jaunimui drąsos nešti Gerąją Naujieną į savo aplinką ir dalyvauti Mišiose tartum akcijoje „JAMAM“. Ne toje, kur imame viską iš eilės, išleidžiame pinigus ir tik vėliau suprantame, kad daugelio dalykų mums net nereikėjo, bet toje, kurioje pasiimtume tai, ką kiekvieną kartą mums siūlo Viešpats: laimę, džiaugsmą, meilę, viltį ir tikėjimą.

Dovanėlės

Šiemet žiemos akademijoje vyravo dovanėlių gausa. Viena įsimintiniusių ir netikėčiausių – Kretingos vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ padovanotas spektaklis „Pienių vynas“. Spektaklio metu netrūko nuoširdaus juoko, palčios šypsenos veiduose bei susimąstymo akimirkų. Kaip svarbu džiaugtis ir būti laimingiems dabar, negaišti laiko kuriant laimės mašiną, kuriai atiduotos jėgos tik atima laiką iš brangiausių žmonių, esančių šalia. Dar viena dovanėlė laukė po br. Evaldo Darulio OFM mokymo. Pažįstantys šį brolį žino Evaldo meilę gamtai, sportui, skautijai. Taigi žiemos akademijos dalyviams jis pristatė džiunglių berniuką Mauglį, miško gyvenimo taisykles ir kaip visa tai susiję su ugdymo metodika. Po šio mokymo – filmukas apie Mauglį, kurį žiūrėjome jau kiek kitokiomis mintimis nei tai darėme vaikystėje. Dar viena dovanėlė – ekskursija į bažnyčios bokštą, nuo kurio atsivėrė gražūs žiemos vaizdai. Savo dovanėle pasidalijo ir akademijos savanoris Rokas Šlionskis, pristatydamas, kam skiria savo laiką bei talentus, mat socialiniuose tinkluose Roko neišvysime. Vaikinas užsiima robotų kūrimu bei kovomis. Jaunimas turėjo galimybę išvysti ir sudalyvauti robotų kovose. Dovanėlėmis vieni kitiems tapo ir patys akademijos dalyviai. Tradiciniame talentų vakare netrūko improvizacijų, juoko, susikaupimo akimirkų. įsimintiniausiu vakaro pasirodymu, būtų galima sakyti, vakaro hitu tapo atlikta daina „žemaitėja mona brongi”, kuri dalyvių lūpose skambėjo dar ir kitą dieną.

Naujieji kitaip. O kaip?

Susitikimo kulminacija – Naujieji metai, kurie pasitinkami kiek neįprastai. Žiemos akademijos dalyviai naujųjų laukti pradeda jau 20 valandą bendros vakarienės metu. Šiemet dalyvius aplankė ir brolis Astijus Kungys OFM pasveikindamas jaunimą ir linkėdamas būti atviriems Dievo gailestingumui. Po vakarienės vyko kiekvieno asmeninis susitikimas su Dievu adoracijos metu. Giesmės, maldos, susitaikinimo sakramentas ir padėkos Dievui už praėjusius metus. Na ir, žinoma, Šv. Mišios, kurių metu ir pasitinkami nauji kalendoriniai metai. Naujuosius pradėjome tradiciškai – pranciškoniškojo jaunimo metiniais apdovanojimais, kurie šiemet pristatė tai, kas buvo įsimintiniausia per 2015-uosius metus:

1.Metų pašaukimas – Br. Rolando Taučiaus OFM kunigystės šventimai
2.Metų renginys – JauPra metinis susitikimas Jonavoje + Valentino diena kitaip Kaune
3.Metų iniciatyva – Bendros JauPra advento rekolekcijos
4.Metų šūkis – Kam tu gausi geriau kap Kretingelie?
5.Metų piligrimystė – Atgailos žygis (Kryžių kalnas – Tytuvėnai)
6.Metų evangelizacija – Šviesa naktyje (Vilniuje)
7.Metų „seniena“ – br. Antanas Blužas OFM

Jau trečius metus jaunimą svetingai priėmė VšĮ Kretingos Pranciškonų gimnazija, kurioje visas dienas veikė ir miegamieji, ir konferencijų salė, ir kavinė. Geriau, turbūt, nerasi ir namie. Net išmaniaisiais žadintuvais rūpintis nereikėjo. Gitara, mušamieji ir gyvi balsai iš miegų pakeldavo ir didžiausią miegalių. Po šventinės nakties jaunimas ilgai nesnaudė ir pirmąją metų dieną pasitiko kartu su sesutėmis klarisėmis švęsdami Šv. Mišias.

Dalyvių įspūdžiai žiemos akademijai pasibaigus

Greta Ž.: „Dalyvavau pirmą kartą. Iš pradžių labai bijojau, kaip viskas bus. Ar pritapsiu prie kitų ir ar tikrai nesigailėsiu atvykus. Bet jau po pirmų susitikimų su visais pasijutau labai gerai ir jau pirmą dieną supratau, jog tai bus nuostabiausi Naujieji. Labiausiai, iš tiesų, įsiminė talentų vakaras, nes jame turėjome galimybę pasirodyti su mums labai brangia daina “Žemaitija mano brangi” ir buvo nuostabu klausytis, kaip visa salė dainuoja kartu 🙂 Taip pat labai patiko ir Naujųjų metų sutikimas prie laužo. Nors lauke buvo labai šalta mes vienas kitą galėjom sušildyti apkabinimu bei nuoširdžiu pasveikinimu”.

Gabrielė Š.: „Dalyvavau pirmą kartą ir jaučiausi puikiai. Neįmanoma pasakyti, kas labiausiai patiko, nes viskas buvo nuostabu. Tokiame renginyje verta dalyvauti, nes pamatai, kad ne tik seni žmonės tiki į Dievą, susirandi naujų draugų“.

Tomas J.: „Man žiemos akademija buvo 3-oji. Visos akademijos buvo skirtingos paskaitomis, žmonėmis ir dovanėlėmis. Labiausiai įstrigo ir įsimintiniausia buvo ši, trečioji žiemos akademija, nes ji yra „šviežiausia”. Nepokštaujant galiu pasakyti, kad ši akademija buvo nuostabiausiai ir įdomiausia, nes akademijos dėmesys buvo skirtas – socialiniams tinklams. Visi gerai suprantame, kad mes esme „prisirišę” ir nesugebame pamatyti tikrovės, kad galima gyventi ir be jų. Tačiau šiandienis pasaulis sako: „neturi facebook’o – neegzistuoji”. Todėl žmonės yra įtraukiami į internetinę vergovę. Socialiniai tinklai – tai tarsi spektaklis, parodantis vartotojui tai, ko jis „trokšta”, nors iš tiesų, to nori režisierius. Todėl džiaugiuosi, kad šiais metais, turėjome daug vaidybinių epizodų, kurių metu sugebėjome susimąstyti ir pamatyti tikrąją realybę, kas vyksta XXI a. Per tai įgavome išminties ir noro imtis naujų iššūkių 2016- iems metams. O ką aš galiu keisti savo gyvenime? Gyventi taip, kaip aš noriu, o ne taip, kaip nori kiti”.

Dovydas B.: „Man ši žiemos akademija – ketvirtoji, bet galvoju, kad kuo toliau, tuo geresne linkme keliauja. Iš pradžių truputį buvau nusiminęs, kad bus trumpesnė, o ir taip jau daug kas pažįstama, žinoma, nieko ypatingo nesitikėjau, bet jau nuo pradžių apsidžiaugiau, jog atvyko daugiau dalyvių sutikti Naujus metus su Dievu ir netradiciškai. Kitas dalykas, kuris patiko, jog šioje akademijoje dovanėlės buvo tokios spalvingos ir šiltos. Buvau sužavėtas jaunųjų Kretingos aktorių parodytu spektakliu ,,Pienių vynas” – toks nuoširdus, linksmas ir tikras. Klausėmės taip pat ir mokymą, labiausiai įstrigo br. Evaldo. Toks kitoks – apie džiungles, ,,Mauglį” ir jo veikėjus. Mintyse dar pagalvojau, kad norėčiau pažiūrėt ,,Mauglį”, o pasirodo stebuklai vyksta 🙂 Ir pabaigai, lyg to būtų maža, buvo talentų vakaras. Na, tokio gero ir įvairiapusiško nemačiau. Tiek visokių talentų, o ir vedėjas taip visus sugebėjo įtraukti, net nepastebėjom kaip praėjo. Manau, jog tradicijų nekeisiu ir atvyksiu į kitą akademiją”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *