Šeimų stovykla

Vienas nuosekliausių, ilgiausiai PJT vykdomų projektų (nuo 1995 m.) yra kasmetinė Šeimų stovykla į kurią susirenka virš 500 žmonių iš visos Lietuvos. Stovykla susideda iš suaugusiųjų stovyklos, vaikų ir paauglių pastovylės ir kūrybinės programos „Pakutuvėnų vakarai“.

Suaugusiųjų stovyklos dienotvarkę sudaro rytinis ir popietinis paskaitų ciklas, intensyvus grupinis darbas: terapijos su specialistais (ir asmeninės), savipagalbos, pasidalijimo ir buitiniai darbai (stovyklos tvarkos priežiūra, ekologinis atliekų rūšiavimas ir pan).

Vaikų ir paauglių pastovyklė turi skirtingą programą nei tėvai. Kol suaugę dalyvauja jiems skirtoje programoje, vaikai ir paaugliai renkasi į grupes pagal amžių ir pomėgius. Grupėms vadovauja paruošti savanoriai. Visos stovyklos metu su vaikais ir paaugliais dirba psichologai, socialiniai darbuotojai, broliai pranciškonai. Jau tradicija tapo vaikų pastovylėje veikianti kūrybinė dramos studija, puikiai pavykusi paskutinius tris metus. Vaikai interaktyviais būdais per meną gali atskleisti savo talentus ir pažinti save. Baigtinis projektas pristatomas visai stovyklai uždarymo metu.

Sena tradicija Šeimų stovykloje yra kūrybinė programa „Pakutuvėnų vakarai“. Į „Pakutuvėnų vakarus“ kviečiami prisijungti ir aplinkinių kaimų bei miestelių žmonės. Kiekvieną vakarą visai stovyklai pristatomas meninis projektas, į kuriuos kviečiami įvairių žanrų atlikėjai. Per šiuos vakarus taip pat pristatomi meno užsiėmimuose stovyklos metu sukurti projektai.

2010 m. liepos 6 -11 d.  Pakutuvėnuose vyko Šeimų stovykla „Jėzaus žaizdose – mūsų išgydymas“ (Plg. Iz 53, 5). Pagrindinis stovyklos lektorius kun. Jan Reczek (Lenkija) analizavo skaudžių vidinių nesėkmių ir fizinių negalavimų priežastis, kurių profesionali medicina vis dar nepajėgia įveikti. Po paskaitų likusią dienos dalį kunigas Jan Reczek ir jo pagalbininkė sesė Stanislawa Dąmbrowska meldėsi už žmones asmeniškai. Po pietų stovyklos tema „Jėzaus žaizdose – mūsų išgydymas“ buvo tęsiama atskirose grupėse: moterims susitikimus vedė – s. Dominique-Marija (Šv. Jono bendruomenė), vyrams – br. Gediminas Numgaudis OFM (Pakutuvėnai). Vyrų grupelę gruziniško dainavimo mokė L. Gotsiridze ir G. Jorjadze (Kamerinis ansamblis “Mon Plaisir”, Gruzija). Stovyklos programoje buvo asmeninė ir bendruomeninė malda, paskaitos, individualios konsultacijos, darbas grupėse, originalūs meniniai projektai „Pakutuvėnų vakarai“.

Stovykloje dalyvavo 550 žmonių. Iš jų 231 vaikas, 235 suaugę, 84 pagalbininkai: darbuotojai, organizatoriai, savanoriai, svečiai, bendruomenė. Su vaikais dirbo 27 paruošti savanoriai, jų organizuojami užsiėmimai vaikams vyko pagal amžiaus grupes. Taip pat su vaikais dirbo s. Emilija (šv. Jono apaštalinės seserys), šiuolaikinio šokio mokyklos „Extreme“ vadovai Tatjana ir Vadimas Čerepanovai (Latvija), „Gyvųjų akmenų“ bendruomenės jaunimo grupė „Dievo armija“ ir Bernardinų bažnyčios jaunimo šlovinimo grupė „Apaštalai“ iš Vilniaus.

ŠEIMŲ STOVYKLA 
2011 m. birželio 19-26 d.Tikėjimo atnaujinimo rekolekcijas vedė brolis pranciškonas Antanas Blužas OFM iš Pakutuvėnų bei s. Dominyka-Marija (Šv. Jono bendruomenė, Senieji Trakai). Brolis Antanas išsamiai pristatė Katalikų Bažnyčios Katekizmo mokymą, o s. Dominyka įvedė į Maldos mokyklą.Pilną savaitę stovykloje dalyvavo 266 dalyviai, dar 360 dalyvių prisijungė ilgajam savaitgaliui. Stovykloje tarnavo 30 savanorių. Maitinimą tiekė UAB „Kulių prūdas“.Visą savaitę vyko kultūriniai stovyklos vakarai:
Birželio 19 d. senosios muzikos ansamblis „Affectus“;
Birželio 20 d. TRIO EXLEX – „Exlex – nepavaldus įstatymui“ (Neda Malūnavičiūtė – vokalas, fleita; Tomas Dobrovolskis – varinis gaublys, stiklas, perkusija, vokalas , Vytautas Labutis – saksofonas, klavišiniai);
Birželio 21 d. akustinis grupės „Gyvai“ koncertas;
Birželio 23 d. Klaipėdos lėlių teatro spektaklis „Stebuklingas Pelenės laikas“ pagal N. Indriūnaitės pjesę „Stebuklingas laikas“;
Birželio 23 d. Susitikimas su profesoriumi Vytautu Landsbergiu ir pokalbiai apie meilę bei knygos „Čiurlionio laiškai Sofijai“ pristatymas;
Birželio 25 d. aktorių trupės „Teatriukas“ „Senjoro Bjankio pasakos“.Šioje stovykloje atsigręžėme į vaikus ir jų šiandien patiriamus išgyvenimus ir iššūkius. Stovykloje lankėsi pagalbos tarnybos vaikams ir paaugliams „Vaikų linija“ specialistai, kurie aptarė nesutarimų su draugais, tėvais ar mokytojais, konfliktų, patiriamos prievartos, patyčių, kai jaučiasi vieniši ar nemylimi problemas, interneto pavojus.Užsiėmimus paaugliams vedė br. Paulius Vaineikis OFM ir s. Danutė Ančerytė. Su vaikais „Pasaulio sukūrimą“ kasdien vizualizavo trupė „Teatriukas“. Profesionalūs treneriai kasdien vedė sporto programą mažiems ir dideliems.

Stovyklos lektoriai – br. kun. Antanas Blužas OFM ir s. Dominyka Marija (Šv. Jono bendruomenė)

Po konferencijų vyksta darbas grupelėse –
pasidalijimas mintimis, gyvenimo liudijimas,
malda vienas už kitą…
   
Kol tėveliai dalyvauja savo programoje, vaikai renkasi į užsiėmimus pagal savo amžiaus grupes – trumpa katechezė, giesmių pamokėlės, Teatriuko užsiėmimai, susitikimai su  psichologe ir žaidimai kartu su savanoriais.

Šeštadienis stovykloje buvo paskelbtas vaikų diena – patys vaikai ruošė Šv. Mišių liturgiją, paaugliai išvakarėse keliavo į naktinį žygį…

Stovyklos metu kasdien buvo švenčiama Eucharistija, visą savaitę vyko nuolatinė Švč. Sakramento Adoracija – dieną ir naktį. Stovyklos pabaigoje daugelis dalyvių liudijo apie išlaisvinimo malonę, patirtą per Išpažinties sakramentą.

Penktadienio vakarą visi ėjo tradicinį Kryžiaus kelią.

 

 

 

 

 

Visų laukiami „Pakutuvėnų vakarai“, kurie pradžiugindavo gera muzika, nuotaikingais spektakliais ir gražiais susitikimais…