Stovyklos

1995 m. Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnyba ir broliai pranciškonai ieškojo galimybių suteikti žmonėms vietą pabūti vienumoje, per bendrą darbą, maldą ir poilsį atstatyti santykius su savimi, Dievu ir aplinkiniais. Pakutuvėnų bažnyčia, esanti 30 km. nuo Kretingos, idealiai tiko šiai idėjai. Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnyba išsinuomojo 50 ha žemės aplinkui Šv. Antano Paduviečio bažnyčią ir Pakutuvėnuose ėmė kurtis „Susitaikinimo sodyba“.

2007 m. Pakutuvėnų infrastruktūrai vystyti, bendruomenės bei stovyklų reikalams palaikyti įkurta VšĮ „Susitaikinimo sodyba“, kurią įsteigė brolių pranciškonų vienuolynas, Plungės savivaldybė ir Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnyba. „Susitaikinimo sodyba“ – tai sveikstančių nuo įvairių priklausomybių žmonių bendruomenė, kurioje stengiamasi gyventi krikščioniškais principais paremtą bendruomeninį gyvenimą. Pakūtos perspektyva – sveikstančių priklausomų žmonių bendruomenė ir evangelizacinės misijos.

Vasaromis Pakutuvėnuose vyksta įvairios stovyklos. Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnyba jau daugybę metų organizuoja stovyklas šeimoms, jaunimui, šlovintojams ir Pranciškaus draugams. Į šias stovyklas susirenka šimtai dalyvių iš visos Lietuvos.