Porciunkulės šventė Kretingoje

Rugpjūčio 2 dieną viso pasaulio pranciškonų bažnyčiose, o visų pirma Asyžiaus Angelų Karalienės bazilikoje švenčiama Porciunkulės šventė.

Porciunkulės bažnytėlę 1209 m. savo rankomis atstatė ir atnaujino šv. Pranciškus. Čia Pranciškus priėmė savo pirmuosius brolius, iš čia siuntė juos sakyti pamokslų, čia šventasis ir mirė. Ši nedidelė, prie pat Asyžiaus miestelio pakelėje stovėjusi koplyčia buvo svarbus pranciškonų dvasinis centras. 1216 m. šv. Pranciškus iš popiežiaus išprašė malonę, kad visi tikintieji, atlikę išpažintį, lankydami Porciunkulės bažnytėlę pelnytų visuotinius atlaidus. Vėliau toje vietoje, kur stovėjo Porciunkulės koplyčia, buvo pastatyta didelė Marijos Angelų Karalienės bazilika, kuri apgaubė mažą bažnytėlę. Dabar Porciunkulės koplyčia yra bazilikos viduje. Porciunkulės visuotinius atlaidus rugpjūčio 2 dieną galima pelnyti visose viso pasaulio pranciškonų bažnyčiose. Sąlygos norint pelnyti atlaidus: aplankyti pranciškonų bažnyčią, atlikti išpažintį ir priimti šv. Komuniją, sukalbėti Tėve mūsų, Sveika Marija ir Tikėjimo išpažinimą popiežiaus intencija.

Rugpjūčio 2 d., ketvirtadienį, 16 val., Kretingos bažnyčioje vyks šlovinimas, Švč. Sakramento Adoracija ir Susitaikinimas. 18 val. švęsime šv. Mišias kartu su Lietuvos pranciškoniškuoju jaunimu, Kretingoje užbaigusiu savo piligriminį atgailos žygį. 19 val. bažnyčios šventoriuje vyks brolių pranciškonų koncertas, evangelizacinė jaunimo programa ir agapė. Kviečiame visus kretingiškius švęsti Porciunkulės šventę kartu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *