Palaiminimų šeštadienis Tauragėje

Birželio 15 dieną Tauragėje vyks jau penktasis Palaiminimų šeštadienis. Nuo sausio mėnesio po Žemaitiją keliaujantis atvirų visuomenei renginių ciklas yra skirtas ne vien tikintiesiems, bet ir visiems norintiems pažinti krikščionybę.

Palaiminimų šeštadienių iniciatyva, gimusi kaip bendras Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo ir Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos projektas, šiemet keliauja per Telšių vyskupijos dekanatų centrus. Palaiminimų šeštadieniai jau vyko Gargžduose, Naujojoje Akmenėje, Šilalėje ir Šilutėje, o iš Tauragės ciklas šiemet dar keliaus į Palangą, Skuodą, Mažeikius, Plungę ir Klaipėdą.

Palaiminimų šeštadienis yra atviras visuomenei renginys, susidedantis iš dviejų dalių, kurių pirmoji vyksta salėje, o antroji – bažnyčioje. Renginių ciklas yra skirtas ne vien suaugusiems – organizuojami taip pat ir užsiėmimai vaikams, kuriuos veda įvairių meno sričių specialistai, jaunimo ir tėvų savanoriai. Pasak organizatorių, Palaiminimų šeštadienių misija – tai ne vien krikščioniškas visuomenės ugdymas ar tikinčiųjų susitikimas su vyskupijos ganytoju, bet ir vietinės bendruomenės auginimas, į pasiruošimą įtraukiant įvairias katalikiškas organizacijas ir bendruomenes regionuose. O tiesioginė renginio transliacija Telšių vyskupijos „YouTube“ kanale padeda žiniai pasiekti ir gerokai platesnę internetinę auditoriją – net ir išeivijoje gyvenančius lietuvius.

Tauragėje vyksiančiame Palaiminimų šeštadienyje tema „Daug gali karšta teisiojo malda“ konferencijas ves Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas ir pranciškonas Gediminas Numgaudis iš Kretingos. Palaiminimų šeštadienio pradžia  – birželio 15 dieną, 13 val. Tauragės kultūros rūmuose (Dariaus ir Girėno g. 3). Įėjimas nemokamas. Antroji renginio dalis vyks Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje (Stoties g. 2). Nuo 13 iki 16 val. Palaiminimų šeštadienio programa bus tiesiogiai transliuojama Telšių vyskupijos „YouTube“ kanale. Kitas Palaiminimų šeštadienis vyks liepos 27 dieną Palangoje.