Palaiminimų šeštadienis Klaipėdoje

Gruodžio 14 dieną Klaipėdos piliavietėje vyks Palaiminimų šeštadienis – renginys, skirtas ne vien tikintiesiems, bet ir visiems norintiems pažinti krikščionybę. Tai paskutinis dešimtasis Palaiminimų šeštadienis iš atvirų visuomenei renginių ciklo, kuris nuo sausio mėnesio keliavo po visą Žemaitiją.

Klaipėdoje vyksiančiame Palaiminimų šeštadienyje tema „Kas buvo sena, praėjo, štai atsirado nauja“ konferencijas ves ypatingas svečias – Rygos arkivyskupas metropolitas Zbignevs Stankevičs. Gros jaunimo šlovinimo grupė „Dėl Tavęs“, o taip pat jungtinis Klaipėdos atsinaujinimo dienų choras, vadovaujamas pianistės Audronės Juozauskaitės. Kad šeimos su mažamečiais vaikais galėtų pilnavertiškai dalyvauti programoje, tėvų patogumui renginio metu, nuo 13 val. iki 16 val., veiks vaikų tarnyba. Užsiėmimus vaikams ves įvairių meno sričių specialistai, jaunimo ir tėvų savanoriai.

Palaiminimų šeštadienio pradžia  – gruodžio 14 dieną, 13 val. Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos salėje (Pilies g. 4). Įėjimas nemokamas. Antroji renginio dalis persikels į Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčią (Rumpiškės g. 6). Nuo 13 iki 16 val. Palaiminimų šeštadienio programa bus tiesiogiai transliuojama Telšių vyskupijos „YouTube“ kanale.

Pasak organizatorių, Palaiminimų šeštadienių misija yra priartinti Bažnyčią prie žmonių, padėti tikintiesiems betarpiškai susitikti su savo vyskupu, suteikti gyvos ir džiaugsmingos Bažnyčios patirtį bei pasitarnauti vietinių bendruomenių augimui. Telšių vyskupijos „YouTube“ kanale transliuojamą Palaiminimų šeštadienio programą pamėgo ir išeivijoje gyvenantys lietuviai.

Palaiminimų šeštadienių iniciatyva, gimusi kaip bendras Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo ir Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos projektas, šiemet keliavo per Telšių vyskupijos dekanatų centrus. Tokie Palaiminimų šeštadieniai vyko Gargžduose, Naujojoje Akmenėje, Šilalėje, Šilutėje, Tauragėje, Palangoje, Mažeikiuose, Skuode ir Plungėje.