Palaiminimų šeštadienis Gargžduose

Sausio 12 dieną Gargžduose vyks pirmasis Palaiminimų šeštadienis, kuris atidarys po visą Žemaitiją pasklisiantį dešimties atvirų visuomenei renginių ciklą, skirtą ne vien tikintiesiems, bet ir visiems norintiems pažinti krikščionybę.

Palaiminimų sekmadienių iniciatyva gimė 2017 metais kaip bendras Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo, pranciškono Gedimino Numgaudžio ir Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos projektas. Pernai Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus seminarijoje vykę penki Palaiminimų sekmadieniai sulaukė didelio pasisekimo, todėl buvo nuspręsta 2019-aisiais tęsti šią iniciatyvą, organizuojant Palaiminimų šeštadienius Telšių vyskupijos dekanatų centruose. Šiemet tokie šeštadieniai vyks sausio 12 d. Gargžduose, vasario 9 d. Naujojoje Akmenėje, kovo 30 d. Šilalėje, gegužės 18 d. Šilutėje, birželio 15 d. Tauragėje, liepos 27 d. Palangoje, rugsėjo 28 d. Skuode,
spalio 26 d. Mažeikiuose ir lapkričio 30 d. Plungėje.

Palaiminimų šeštadienis – atviras visuomenei renginys, susidedantis iš dviejų dalių, kurių pirmoji vyks kultūros centre, o antroji – bažnyčioje. Kiekvienas ciklo renginys turės savo temą, pagal kurią konferencijas ves pavieniai lektoriai arba bendruomenės iš Lietuvos ir užsienio. Renginių ciklas skirtas ne vien suaugusiems – bus organizuojami taip pat ir užsiėmimai vaikams, kuriuos ves įvairių meno sričių specialistai, jaunimo ir tėvų savanoriai.

Organizatoriai tikisi, kad Palaiminimų šeštadienių ciklas pasitarnaus ne vien krikščioniškam visuomenės ugdymui, bet ir tikinčiųjų susitikimui su vyskupijos ganytoju bei vietinės bendruomenės auginimui. Į pasiruošimą Palaiminimų šeštadieniams jau įsitraukė vietinės dekanatų bendruomenės, įvairios katalikiškos organizacijos ir bendruomenės regionuose. O tai, kad renginio programa bus tiesiogiai transliuojama Telšių vyskupijos „YouTube“ kanale, padės žiniai pasiekti dar platesnę auditoriją – net ir išeivijoje gyvenančius lietuvius.

Gargžduose vyksiančiame pirmajame Palaiminimų šeštadienyje konferencijas ves Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas ir pranciškonas Gediminas Numgaudis, gros Klaipėdos katalikiško jaunimo šlovinimo grupė „Dėl Tavęs“. Palaiminimų šeštadienio pradžia – sausio 12 dieną, 13 val. Gargždų kultūros centre (Klaipėdos g. 15). Įėjimas nemokamas. Antroji renginio dalis vyks Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje (Tilto g. 1). Nuo 13 iki 16 val. Palaiminimų šeštadienio programa bus tiesiogiai transliuojama Telšių vyskupijos „YouTube“ kanale.