Kretingoje vyks tradicinė chorų šventė „Sveika, Jūrų Žvaigžde“

Gegužės 26 dieną Kretingoje vyks XXII-oji Vaikų ir jaunimo bažnytinių chorų šventė „Sveika, Jūrų Žvaigžde“, į kurią tradiciškai susirenka kelios dešimtys vaikų ir jaunimo chorų ne tik iš Žemaitijos, bet ir iš visos Lietuvos.

Šventė prasidės 10.30 val. Kretingos Lurdo slėnyje, kur vyks katechezė ir chorų koncertas. Vėliau visi šventės dalyviai su vėliavomis ir giesmėmis iškilminga eisena žygiuos į bažnyčią. Ten 12 val. iškilmingas šv. Mišias aukos J.E. vyskupas Linas Vodopjanovas OFM.

Idėja po Nepriklausomybės atkūrimo pradėti organizuoti chorų šventę vaikams kilo broliams pranciškonams ir prie Kretingos vienuolyno dirbusiems chorų vadovams – A. Remesai, L. Pudžiuvelytei ir G. Maironienei. Prieš du dešimtmečius užgimusi vaikų ir jaunimo bažnytinių chorų šventė tuomet buvo novatoriškas muzikos reiškinys Lietuvoje. Šiuo metu panašios šventės jau yra rengiamos ir kitose vyskupijose.

Pavadinimą „Sveika, Jūrų Žvaigžde“ įgavusi chorų šventė tradiciškai vyksta paskutinįjį Marijai skirto gegužės mėnesio šeštadienį, primindama, kad Dievo Motina kaip kelrodė Jūrų Žvaigždė nušviečia į kelionę per audringą jūrą panašų žmogaus gyvenimą. Šiemet chorų šventė vyksta ir Sekminių (Šventosios Dvasios Atsiuntimo šventės) išvakarėse.

Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *