Jaunimo miuziklas „Šviesa, apšvietusi pasaulį“ Biržuose

Gruodžio 9 dieną Biržuose bus pristatytas Kretingos pranciškoniškojo jaunimo sukurtas miuziklas apie šv. Klaros Asyžietės gyvenimą.

Miuziklas „Šviesa, apšvietusi pasaulį“ skirtas šv. Klaros Asyžietės Pasišventimo Dievui 800 metų jubiliejui, kurį šiemet švenčia visa Pranciškoniškoji šeima. Šv. Klaros pasišventimas Dievui laikomas simboline seserų klarisių (antrojo šv. Pranciškaus įkurto ordino) pradžia. Būtent Verbų sekmadienį prisimenama diena, kai aštuoniolikmetė mergina slapta pabėgo iš tėvų namų ir Porciunkulės bažnytėlėje, dalyvaujant šv. Pranciškui, pasišventė Dievui.

Miuziklas „Šviesa, apšvietusi pasaulį“ – tai originalus muzikinis kūrinys, kuriame skamba paties jaunimo pagal Šventojo Rašto tekstus ir šv. Pranciškaus Asyžiečio maldas sukurtos giesmės, o taip pat kelios šiuolaikiškos tradicinių giesmių aranžuotės. Apie keturiasdešimties žmonių miuziklo kūrybinė grupė, jungianti jaunimą ir brolius pranciškonus, kartu kūrė miuziklo scenarijų, muziką, choreografiją ir dekoracijas. Muzikos, šokio ir teatro kalba į vienuolika šv. Klaros ir šv. Pranciškaus gyvenimo scenų įtraukiantis miuziklas savo žanru yra suprantamesnis šiuolaikiniam žiūrovui bei patrauklesnis jaunimui.

Popiežius Benediktas XVI, prasidedant Tikėjimo metams, ragina pažinti šventuosius, kurie yra autentiški mūsų tikėjimo liudytojai. Nepretenduodamas papasakoti visos šv. Klaros biografijos, miuziklas „Šviesa, apšvietusi pasaulį“  siekia perduoti dvasią, pagal kurią gyveno Klara ir Pranciškus. Šie du jaunuoliai, mylėję Dievą visa širdimi ir to paties tikslo siekę skirtingais gyvenimo būdais, palieka iššūkį ir šiuolaikiniam žmogui – gyventi dovanojant visą save.

Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino Biržų Šv. Jono Krikštytojo brolija kviečia visus į jaunimo miuziklą „Šviesa, apšvietusi pasaulį“, kuris bus rodomas gruodžio 9 d., sekmadienį, 16 val., Biržų kultūros centre (J. Basanavičiaus g. 4, Biržai).

Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *