Palaiminimų šeštadieniai keliauja toliau

Vasario 9 dieną Naujojoje Akmenėje vyks antrasis Palaiminimų šeštadienis. Nuo sausio mėnesio po Žemaitiją keliaujantis atvirų visuomenei renginių ciklas yra skirtas ne vien tikintiesiems, bet ir visiems norintiems pažinti krikščionybę.

Palaiminimų sekmadienių iniciatyva gimė kaip bendras Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo, pranciškono Gedimino Numgaudžio ir Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos projektas, kuris praėjusiais metais visuomenę sukvietė į atsinaujinusią Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminariją. Sulaukus didelio susidomėjimo, nuspręsta tęsti šią iniciatyvą ir 2019-aisiais organizuoti Palaiminimų šeštadienius Telšių vyskupijos dekanatų centruose. Pirmasis toks Palaiminimų šeštadienis, surinkęs apie 500 dalyvių, vyko sausio 12 dieną Gargžduose. O iš Naujosios Akmenės ciklas šiemet dar keliaus į Šilalę, Šilutę, Tauragę, Palangą, Skuodą, Mažeikius ir Plungę.

Palaiminimų šeštadienis yra atviras visuomenei renginys, susidedantis iš dviejų dalių, kurių pirmoji vyksta kultūros centre, o antroji – bažnyčioje. Kiekvienas ciklo renginys turi savo temą, pagal kurią konferencijas veda pavieniai lektoriai ar bendruomenės iš Lietuvos ir užsienio. Renginių ciklas skirtas ne vien suaugusiems – organizuojami taip pat ir užsiėmimai vaikams, kuriuos veda įvairių meno sričių specialistai, jaunimo ir tėvų savanoriai. Pasak renginio organizatorių, Palaiminimų šeštadienių misija – ne tik krikščioniškas visuomenės ugdymas ar tikinčiųjų susitikimas su vyskupijos ganytoju, bet ir vietinės bendruomenės auginimas, į pasiruošimą įtraukiant įvairias katalikiškas organizacijas ir bendruomenes regionuose. Tikimasi, kad tiesioginė renginio transliacija Telšių vyskupijos „YouTube“ kanale padės žiniai pasiekti ir gerokai platesnę internetinę auditoriją – net ir išeivijoje gyvenančius lietuvius.

Naujojoje Akmenėje vyksiančio Palaiminimų šeštadienio tema: „Visi įtikėjusieji buvo vienos širdies ir vienos sielos“. Konferencijas ves Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas ir Stiubenvilio universitete JAV studijas baigusi teologijos-katechetikos magistrė Aušra Mizgirienė. Gros Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos šlovinimo grupė ir jungtinė Akmenės dekanato komanda.

Palaiminimų šeštadienio pradžia – vasario 9 dieną, 13 val. Akmenės r. savivaldybės kultūros centre (Nepriklausomybės al. 25). Įėjimas nemokamas. Antroji renginio dalis vyks Naujosios Akmenės Šventosios Dvasios Atsiuntimo bažnyčioje (L. Petravičiaus a. 5). Nuo 13 iki 16 val. Palaiminimų šeštadienio programa bus tiesiogiai transliuojama Telšių vyskupijos „YouTube“ kanale. Kitas Palaiminimų šeštadienis vyks kovo 30 d. Šilalėje.

Organizatorių informacija