Josh Garrels: „Menininkai turi padėti žmonėms tapti tikresniais žmonėmis“
D ainų autorius ir atlikėjas Josh Garrels – krikščionis mistikas, tikintis, kad Biblija yra įkvėptas Dievo žodis, tačiau iki galo nerandantis namų modernioje evangelikų bažnyčioje. Buvęs hipių komunos sūnus ir riedutininkas, buvęs priemiesčių narkotikų perpardavinėtojas, muzikos ir dizaino specialybių studentas šiandien skelbia vilties ir išgydymo žinią visame pasaulyje.

  Josh Garrels užaugo kūrybingoje muzikantų šeimoje. Jau dvylikametis jis įrašinėjo mažus muzikinius fragmentus, kūrė muziką paauglystėje, tačiau rimtai kūrybai atsidėjo tik po patirto stipraus dvasinio prabudimo.

Būtų sunku Josh Garrels kūrybą sutalpinti į muzikos žanrų rėmus. Jo muzikinis stilius labiausiai primena folko, afro-karibiečių hip hopo ir pietietiškų spiričiuelsų junginį. Autorius harmonizuoja ir plaukia laisvu stiliumi, čia pat pridėdamas dirbtinį ritmą ar akordeoną savo dainoms taip, kaip jam atrodo tinkama.

 „Per daugybę ateinančių metų viliuosi kasmet įrašyti bent po vieną albumą savo namų studijoje“, – sako Josh Garrels. Minimalistiškas internetinis puslapis ir albumų pardavimai per gyvo garso koncertus išstumia atlikėją į šiuolaikinės muzikos areną.

„Tikiu, kad „žvaigždėms“ pataikaujančioje ir popkultūra prisotintoje visuomenėje, tikroji menininkų užduotis yra savo kūryba tarnauti kitiems. Tai reiškia vesti žmones į gyvenimo pilnatvę per apreiškimą, ilgesį, perversmą, paprastą grožį ir nepretenzingą tiesą. Menininkai turi padėti žmonėms pamatyti tai, kas akivaizdu ir esminga, kad žvelgdami iš šios perspektyvos žmonės taptų dar tikresniais žmonėmis. Šiandieninis menas dažnai sutelkia žmones į nepasiekiamas fantazijas ar nepasotinamą geismą to, kas valdoma jėga, pinigais ar lytiniais instinktais. Visa tai yra tik saldainis, o saldainis negali išgydyti žmogaus“, – sako trisdešimtmetis atlikėjas.

Pirmasis Josh Garrels dainų rinkinys pavadinimu „Stonetree“ buvo įrašytas 2001 metais. Vienas iš būdų, kuriais jauna grupė tuomet stengėsi užsidirbti pragyvenimui, buvo kavos pupelių kepinimas. 2003 metais Josh Garrels išleido antrąjį savo albumą „Underquiet“, 2006 metais – trečiajį albumą pavadinimu „Over Oceans“.

2008 metais išleistas bene garsiausias Josh Garrels albumas „Jacaranda“. Lotynišku mėlynojo palisandramedžio vardu pavadintas albumas – tai švelniu folko stiliumi atliekamos kontempliatyvios mistinės tematikos dainos. Josh Garrels kūryba susideda iš dviejų dalių – pasitikėjimo ir pažeidžiamumo. Autorius dainuoja apie gamtos pasaulio stebuklus, tylų Dievo balsą, gyvenimo kančias ir džiaugsmus, kūdikio gimimą ir mylimojo laidotuves, ankstyvosios Bažnyčios dykumų tėvus, vargšų išnaudojimą, sielą spaudžiančią pilką rutiną ir vos pastebimus tamsios tikėjimo nakties džiaugsmus.
Josh Garrels daina iš albumo „Jacaranda“ pavadinimu „Don‘t Wait For Me“ skambėjo populiariame fantastiniame Amerikos televizijos seriale. Paskutinysis 2009 metų atlikėjo albumas vadinasi „Lost Animals“.

Įvairūs ritmai, visų rūšių pasaulio instrumentai, novatoriškas grojimas gitara – šie žodžiai visada apibūdins dainų autorių ir atlikėją Josh Garrels. Jo dainos – tai apmąstymai, apimantys teologiją ir nuostabą, džiaugimąsį pasaulio gamta ir tikėjimą Tuo, kuris dar ateis. Kaip rašė rašytojas C.S. Lewis, – „Argi šis pasaulis buvo toks mielas, kad gailėtumeisi jį palikdamas? Priešaky laukia geresni dalykai nei tie, kuriuos paliekame už nugaros“.

 „Mažosios studijos“ laida jaunimui „Druska“
 
< Ankstesnis   Kitas >