Repo stiliumi pamokslaujantis pranciškonas
 Šį kartą krikščioniškos muzikos rubrikoje susipažinsime su repo stiliumi jaunimui pamokslaujančiu broliu Stenu Fortūna iš pranciškonų atsinaujinimo brolijos, gimusios Bronkse – viename skurdžiausių ir baisiausių Niujorko kvartalų.

Pranciškonų atsinaujinimo brolija susikūrė 1987 metais, kai 8 kapucinai nusprendė palikti savo ankstesnę bendruomenę ir pradėti griežtesnį evangelinį gyvenimą, labiau atitinkantį jos įkūrėjo Pranciškaus Asyžiečio regulą. Sąvoka „atsinaujinimas“ reiškia kvietimą iš naujo atrasti XVI a. pradžios kapucinų reformos idealus, dvasią ir reikalavimus. Pranciškonų bendruomenė evangelinį gyvenimą pasirinko gyventi Bronkse, baisiame Niujorko kvartale, kuris yra skurdo simbolis.

Vienas iš pirmųjų aštuonių brolių, įkūrusių pranciškonų atsinaujinimo bendruomenę, buvo Stenas Fortūna – buvęs džiazo muzikantas, grodavęs Žemutinio East Side‘o naktiniuose klubuose. Atėjęs į broliją, jis ir toliau kuria dainas. Tik dabar jas įkvepia Šventoji Dvasia. Muzikuoti Stenas pradėjo nuo ankstyvos paauglystės, kai tėvas per Kalėdas jam padovanojo raudoną elektrinę gitarą. Meilės muzikai nenutraukė ir kunigo pašaukimas.

1987 metais Stenas Fortūna įsteigė ne pelno siekiančią kompaniją „Francesco Productions“, kuri užsiima jo muzikos ir įvairios mokomosios medžiagos leidyba, padeda vargšams ir skelbia Kristaus žodį per muziką. Nuo šiuolaikinės krikščioniškos muzikos iki džiazo, folko, regio ir repo – šis nuostabus muzikantas ir dainų autorius kuria muziką, kad pradžiugintų įvairaus amžiaus ir gyvenimo būdo klausytojus. Visą pelną, gautą už koncertus ir kompaktines plokšteles, bendruomenė skiria darbui su vargšais.

Brolis Stenas visą savo laiką tarnauja pamokslaudamas ir apaštalaudamas po visą pasaulį – jis intensyviai keliauja naudodamas muziką kaip galingą įrankį, kad pasiektų jaunų ir senų žmonių širdis ir sielas, skelbdamas Evangeliją. Steno Fortūnos kelionių tvarkaraštyje šių metų rugpjūčio 23 d. jau rezervuota – jis koncertuos Vilniuje.

Švęsdamas 800 metų pranciškoniškos charizmos jubiliejų Lietuvos pranciškoniškasis jaunimas šią vasarą, rugpjūčio 18-24 dienomis Lietuvoje organizuoja penktąjį Europos pranciškoniškojo jaunimo kongresą „Per kankinystę į Prisikėlimą“. Į finalinį renginio koncertą-liudijimą Vilniaus miestui pakviestas garsus „repuojantis“ Bronkso pranciškonas Stenas Fortūna.

„Mažosios studijos“ laida jaunimui „Druska“
 
< Ankstesnis   Kitas >