Moliniai indai – Jars of Clay
 Krikščioniško roko grupė iš Franklino (Tenesio valstijos) „Jars of Clay“, arba „Moliniai indai“, groja alternatyvaus roko, folk, akustiniu ir bliuz roko muzikos stiliumi. Dan Haseltine – vokalas, perkusija, Charlie Lowell – klavišiniai, Stephen Mason – gitara, Matthew Odmark – akustinė gitara. Nors „Jars of Clay“ neturi nuolatinio būgnininko ir bosisto, Jeremy Lutito and Gabe Ruschival iš grupės „Disappointed By Candy“ užpildo šią spragą per gyvo garso koncertus.

Grupės pavadinimas kilo iš apaštalo Pauliaus antrojo laiško korintiečiams 4 skyriaus 7 eilutės: „Deja, šitą lobį mes nešiojamės moliniuose induose, kad būtų aišku, jog ta galybės gausa plaukia ne iš mūsų, bet iš Dievo“. Iš šios eilutės gimė daina „Four Seven“ – paslėptas takelis pirmajame grupės albume pavadinimu „Jars of Clay“.

„Moliniai indai“ – „Jars of Clay“ susibūrė 1990 m. studijuodami krikščioniškame Greenville koledže Ilinojaus valstijoje. 1994 m. grupė nusprendė dalyvauti Gospel Music Association talentų atrankoje ir buvo išrinkti finalistais. Pasirašiusi kontraktą su kompanija „Essential Records“ grupė pradėjo įrašinėti dainų albumus, kurie greit tapo labai populiarūs. Iki vaikinams baigiant koledžą, „Jars of Clay“ jau buvo išleidusi keletą albumų ir trejus metus iš eilės laimėjusi Grammy.

Vėliau grupė daug eksperimentavo su savo kūryba: įrašinėjo dvigubą kompaktinę plokštelę su gyvo garso koncerto ir akustinėmis dainomis, bandė įtraukti gospel muziką, himnus, „newgrass“ stilių. 2005 m. grupė išleido naujomis melodijomis suskambusių tradicinių giesmių ir himnų rinkinį „Redemption songs“. 2006 m. rudenį pasirodė dar vienas ryškus „Jars of Clay“ projektas– pavadinimu „Good Monsters“. Grupės daina „Flood“ tapo garso takeliu 5 dalių dokumentiniam filmui „Dievas ar mergina“, kuris pasakoja apie penkių jaunuolių apsisprendimą dėl kunigystės. Sėkmingas bendradarbiavimas filmo „Narnijos kronikos: liūtas, burtininkė ir drabužių spinta“. 2005 m. pastatyme taip pat prisidėjo prie grupės sėkmės. „Jars of Clay“ buvo sėkmingai nominuota įvairiems apdovanojimams – taip pat ir prestižiniams Grammy bei krikščioniškiems GMA Dove Awards. Amerikiečių grupė laimėjo penkis Broadcast Music Incorporated apdovanojimus.

Grupės lyderis Dan Haseltine 2002 m. aplankė Afriką ir tai paskatino „Jars of Clay“ įkurti ne pelno siekiančią organizaciją „Blood:Water Mission“ – fondą, renkantį lėšas skurstantiems ir AIDS paliestiems šio žemyno regionams. Fondo pavadinimas kilo iš dviejų Afrikai labiausiai reikalingų dalykų – švaraus kraujo ir švaraus vandens. Misija Afrikoje prasidėjo projektu, kurio tikslas – iškasti 1000 naujų šulinių.

Viename interviu grupės vokalistas Dan Haseltine sakė: „Mūsų dainos nėra skirtos tikėjimo paaiškinimui, tiesiog jos kyla iš tikėjimo paliesto mūsų gyvenimo“. Menas gali padėti žmonėms pajausti, kas yra tiesa, greičiau nei pats pasakojimas apie tiesą.

Daugiau kaip dešimtmetį produktyviai kurianti grupė „Jars of Clay“ praėjusių metų spalį išleido kol kas paskutinį savo albumą, kalėdinių giesmių rinkinį – „Christmas songs“.

„Mažosios studijos“ laida jaunimui „Druska“
 
< Ankstesnis   Kitas >