Australijos krikščioniška muzika: „Citipointe Live“ ir „Hillsong United“
 Šįkart susipažinsime su grupėmis iš Australijos – „Hillsong United“ ir „Citipointe Live“, kurios koncertavo praėjusią vasarą Sidnėjuje vykusiose XXIII Pasaulio jaunimo dienose.
 „Hillsong United“ – australų roko ir šlovinimo grupė, susiformavusi iš artimų draugų kaip Hillsong bažnyčios jaunimo tarnavimo dalis. „Hillsong“ yra Sekmininkų bažnyčia, prie kurios prisijungė kitos Australijos krikščioniškos bažnyčios ir denominacijos „Dievo asamblėja“ australiška atšaka. Bažnyčią įkurė Brian ir Bobbie Houston 1983 m. Sidnėjuje, Australijoje. Šiuo metu Hillsong bažnyčias galima rasti Londone (Jungtinėje Karalystėje), Kijeve (Ukrainoje), Keiptaune (Pietų Afrikoje), taip pat Paryžiuje, Berlyne ir Maskvoje.

„Hillsong“ ypač išgarsino muzika – ne tik užėmusi pirmąsias vietas populiariausių įrašų sąrašuose Australijoje, bet įgavusi ir tarptautinį pripažinimą. Ypač per kasmetines Hillsong konferencijas, į Sidnėjų sutraukiančias dešimtis tūkstančių svečių. Daugiau kaip 190 šalių mato Hillsong televizijos programą, o bažnyčios įkurtoje Tarptautinėje lyderių kolegijoje mokosi per 900 studentų iš viso pasaulio.

Mažiau garsi tarptautinėje muzikos erdvėje, bet ne pačioje Australijoje yra grupė „Citipointe Live“. Ši šlovinimo grupė kilo vienoje iš sparčiausiai šiandien augančių Australijos bažnyčių – Citipointe. 1974 m. Brisbene nuo 25 žmonių prasidėjęs krikščioniškas evangelizacinis centras jau išaugo į tarptautinį judėjimą, telkiantį 1000 bažnyčių 31 pasaulio šalyje. „Citipointe Live“ grupės lyderiai – Aaron Lucas su žmona Becky ir pastorių sūnus Joel Ramsey. Grupė neapsiriboja vien muzikine veikla, bet daug prisideda prie misijos, skirtos užkirsti kelią vaikų prostitucijai Kambodžoje.

„Mažosios studijos“ laida jaunimui „Druska“
 
< Ankstesnis   Kitas >